• Unihokej klasy 5-6

• 27.10.22 w Tarczynie odbyły się zawody w unihokeju dziewcząt i chłopców klas 5-6.

Dziewczęta z Uwielin zakończyły zmagania na 5 miejscu natomiast chłopcy zajęli 3 miejsce ;)

• Unihokej klasy 7-8

• 28.10 odbyły się zawody klas starszych w unihokeja. Zarówno nasza drużyna żeńską jak i męska zakończyły zawody na 2 miejscu :)

• Rozstrzygnięcie konkursu ,,Jesienny Grzybek"

• W dniu dzisiejszym odbyło się rozstrzygnięcie konkursu "Jesienny Grzybek".

Wpłynęło bardzo dużo prac. Wszystkie prace były przepiękne , wyłonienie pierwszych miejsc było bardzo trudne. Dziękujemy Radzie Rodziców za sfinansowanie nagród oraz pomoc w wyborze zwycięzców :)

• .

• Biorąc pod uwagę wczorajszą sytuację i zagrażające niebezpieczeństwo w trakcie przejścia dzieci z gimbusa do domu , regulamin zostanie zmieniony i opiekunki będą przeprowadzić dzieci przez jezdnię.

• Zrozumieć nastolatka

• Wczoraj obyły się ciekawe warsztaty dla Rodziców "Zrozumieć nastolatka" prowadzone przez psychoterapeutę Panią Annę Czubę.

Bardzo dziękujemy za obecność i wspaniałą interakcje Rodziców Uczniów Naszej Szkoły

• Daj książce drugie życie :)

• Drodzy Rodzice, Uczniowie, Nauczyciele i Przyjaciele naszej szkoły

Coraz częściej do biblioteki szkolnej przynoszone są książki w bardzo dobrym stanie, często lektury, które zasilają nasz księgozbiór. W ubiegłym roku szkolnym było tych książek ponad sto. Ofiarodawcami są najczęściej uczniowie, ale także mieszkańcy naszego terenu niemający w szkole dzieci. Dlatego tez założona został Księga Darczyńców Biblioteki Szkolnej w Uwielinach,, do której wpisujemy imię i nazwisko  Darczyńcy oraz ilość książek. Uczniowie dodatkowo otrzymują pozytywną uwagę zachowania.

Z pewnością w każdym domu znajdzie się książka w bardzo dobrym stanie, do której nie wrócimy i którą tylko przestawiamy przy odkurzaniu.

Przynieście tę książkę do biblioteki. Tu dostanie swoje drugie życie, posłuży komuś innemu. Szczególnie cenne są dla biblioteki lektury, z których będą korzystać młodsi uczniowie.Tak więc niewielki wysiłek, a korzyści i satysfakcja ogromne.

Czekamy na książki.

Bibliotekarz

• Spotkanie z policjantem

• Dzisiaj odwiedziła nas Pani sierżant sztab. Wioletta Domagała- profilaktyk społeczny, z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie. Pani sierżant przeprowadziła zajęcia dotyczące odpowiedzialności karnej nieletnich,dotyczące przemocy fizycznej,kradzeży oraz konsekwencji związanych z takimi zachowaniami. Serdecznie dziękujemy ;)

• Szkolne Radio DWÓJA - czas start !

Od jutra nasi młodzi radiowcy spróbują swoich sił prowadząc szkolne radio.

Serdecznie dziękujemy Panu Przemysławowi Sasowskiemu,prezenterowi Radia Vox Fm,za pomoc,wsparcie i profesjonalne rady oraz szkolenie, bez którego ciężko byłoby nam wystartować ;)

Nasz pomysł wspiera Rada Rodziców-serdecznie dziękujemy za zakup słuchawek.

Tworząc szkolne radio wykorzystamy również sprzęt otrzymany w ramach rządowego programu Laboratoria Przyszłości ;)

• Nazwa szkolnego radia ;)

• Wczoraj został rozstrzygnięty konkurs na nazwę szkolnego radia. Jury miało niełatwy orzech do zgryzienia,ale po burzliwych naradach i głosowaniu udało się wybrać zwycięską nazwę -Radio Dwója. Nazwę wymyśliła Monika Cybulska uczennica kl.8c. Pozostałym uczestnikom gratulujemy pomysłowości i zachęcamy do udziału w innych konkursach.Serdecznie dziękujemy naszej niezawodnej Radzie Rodziców za ufundowanie nagród konkursowych :)

• Wycieczka klas 6 a i 8 c.

• Klasy 6a i 8c zwiedziły dzisiaj Radom-poznalismy historię miasta w Muzeum Historii Radomia,obejrzeliśmy ciekawy film w kinie,byliśmy na małych zakupach i miło spędziliśmy razem czas ;)

• 21.10- zmiana jazdy gimbusa

• Drodzy Państwo, ze względu na remont ulicy Polnej w Ustanowie, w dniu 21.10.2022r. gimbus nie dojedzie do przystanków na ulicy Polnej i Brzozowej Drogi. Zapraszamy do skorzystania z przystanków koło Dr Witt i Emilki.

• .

• Informujemy iż w dniu 14.10.2022r. sekretariat szkoły będzie nieczynny.