• Kalendarz adwentowy - świetlica

• Nowa galeria Kalendarz adwentowy - świetlica została dodana do albumu fotograficznego

Przez ostatnie cztery tygodnie w świetlicy rozwiązywaliśmy zadania z kalendarza adwentowego. Każdego ranka dzieci otwierały jedno pudełeczko, czytały i realizowały ukryte w nim zadanie. W konkursie wzięło udział aż 83 uczniów. Wielu udało się rozwiązać większość zadań, a trzy uczennice wykonały je wszystkie. Uczniowie z największą liczbą punktów otrzymali nagrody i upominki, a wszyscy uczestnicy słodkości. Bardzo dziękujemy za Wasze zaangażowanie, radość, zapał i wytrwałość. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom zabawy.

• Pomoc Seniorom

• Nowa galeria Pomoc Seniorom została dodana do albumu fotograficznego

Uczennice klasy 6cs samodzielnie podjęły inicjatywę pomocy Seniorom w Centrum Opiekuńczo - Rehabilitacyjnym w Bożencinie Dużym. Znalazły ludzi którym potrzebne jest ❤️ Jesteśmy bardzo dumni z Naszych Uczennic i dziękujemy wszystkim za pomoc przy realizacji misji Małgosi , Oliwii i Gabrysi.

• Przerwa świąteczna- godziny pracy szkoły

• Szanowni Państwo, w piątek 23 grudnia szkoła jest zamknięta. W dniach 27-30 grudnia otwarte będzie tylko wejście do szkoły przez budynek Przedszkola. W pilnych sprawach prosimy o kontakt pod numerem telefonu 503 369 112 lub 22 726 76 40 w.115

• Życzenia od Radia Dwója :)

• Święta tuż, tuż…dlatego młodzi radiowcy składają wszystkim najlepsze życzenia:)

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy uśmiechu, radości i spełnienia marzeń….nawet tych najskrytszych.

Po świętach i Nowym Roku przygotowaliśmy dla was kilka niespodzianek, zaglądajcie na naszą zakładkę na stronie internetowej szkoły.

Link z multimedialnymi życzeniami młodych radiowców poniżej

• Aktywny weekend Wolontariuszy z Siódemki :)

• Nowa galeria Aktywny weekend Wolontariuszy z Siódemki :) została dodana do albumu fotograficznego

Wolontariusze z Siódemki aktywnie spędzali piątkowe popołudnie i całą sobotę 7️⃣ Większość obsługiwała naszą kawiarenkę w trakcie kiermaszu szkolnego 🍰🫖 Część zbierała produkty dla potrzebujących rodzin w Sparze i Emilce 🛒, brali udział w Szlachetnej Paczce 🎁 byli też tacy, którzy na zaproszenie Pani Teresy Wójcickiej mieli okazję spotkać się z Mikołajem w OSP Uwieliny. 🤶

Już dziś zapraszamy do pomocy w przygotowaniu świąt najbardziej potrzebującym. Wolontariusze jeszcze za tydzień w piątek i sobotę będą zbierać produkty w Sparze i Emilce 🎄🛒

• Szlachetna Paczka 2022r.

• Kolejny rok nasza społeczność szkolna objęła pomocą potrzebującą rodzinę w ramach Szlachetnej Paczki.

Udało nam się uzbierać 2700 zł.

Dziękujemy za współpracę i chęć niesienia pomocy ;)

• Anioły Bożego Narodzenia

• W grupach przedszkolnych odbył się konkurs plastyczno-techniczny "Anioły Bożego Narodzenia". Otrzymaliśmy wiele pięknych prac. 07.12.2022 wyniki konkursu zostały ogłoszone, a nagrody- niespodzianki czekają na dzieci.

• Wycieczka grup przedszkolnych Kawęczyn

• 7 grudnia dzieci z grup: Biedronki, Ważki, Motylki i Świetliki odwiedziły Gościniec Wiecha w Kawęczynie. Tematem wycieczki były "Tradycje wigilijne''. Dzieci poznały sekretny przepis na ciasto pierogowe, nauczyły się lepić pierogi. Chociaż Mikołajki już były, to niespodziewanie do Kawęczyna zawitał Święty Mikołaj. Niespodziewany gość zaprosił dzieci do wspólnego kolędowania i zabawy przy choince. Święty Mikołaj wręczył dzieciom po słodkim upominku. Na zakończenie dzieci wykonały stroiki świąteczne.

• Mikołajki :)

• 6 grudnia naszą szkołę odwiedził Mikołaj i to nie jeden, wraz z pomocnikami. Elfy, Mikołajki,Elza,Pani Choinka.

Były wierszyki, piosenki, prezenty...uśmiechy gościły na wszystkich twarzach.

Za rok do Was wrócimy.

Serdecznie dziękujemy sponsorowi p.Katarzynie Kuraś-firmie New Look stylizacje rzęs i paznokci, za ufundowanie dzisiejszych cukierków,które osłodziły mikołajkowe święto

• Powiatowy Ośrodek Interwencji Kryzysowej niesie pomoc wszystkim osobom zamieszkującym teren powiatu piaseczyńskiego, które doświadczyły sytuacji bolesnej, trudnej – kryzysowej.

• Pomaga osobom, które między innymi: doświadczają nagłej, niekorzystnej zmiany w życiu (np. utrata pracy, zdrada, zagrożenie ciężką chorobą itp.), przeciążonym psychicznie, obarczonym następstwem wielu trudnych zdarzeń w życiu swoim i rodziny, będącymi ofiarami wypadków i napadów, przemocy fizycznej, psychicznej i seksualnej, przeżywającym utratę kogoś bliskiego (np. śmierć, rozstanie, rozwód), mającym trudności małżeńskie lub trudności w kontaktach z dziećmi, przeżywającym trudności w relacjach społecznych, osobom starszym, samotnym, uzależnionym od środków psychoaktywnych, z problemem alkoholowym, mającym trudności emocjonalne, problemy z kontrolą zachowań agresywnych.

Do Ośrodka można zgłaszać się bez skierowania.

Ośrodek w Górze Kalwarii czynny jest całodobowo.

Wszystkie porady i udzielana pomoc jest bezpłatna.

Jeśli potrzebujesz wsparcia, rozmowy zgłoś się do Powiatowego Ośrodka Interwencji Kryzysowej.

www.poik.piaseczno.pl

Powiatowy Ośrodek Interwencji Kryzysowej prowadzi obecnie cztery punkty, w których udzielana jest pomoc psychologiczna:

Góra Kalwaria ul. ks. Sajny 2a (obok kościoła parafialnego)

Mroków ul. J. Górskiego 4a (teren przychodni SALUS)

Piaseczno ul. Kościuszki 9 (na przeciwko Sądu Rejonowego)

Piaseczno ul. Szkolna 20 (budynek byłego Urząd Pracy)

• Powiatowy Ośrodek Interwencji Kryzysowej

Do Ośrodka można zgłaszać się bez skierowania.

Ośrodek w Górze Kalwarii czynny jest całodobowo.

Wszystkie porady i udzielana pomoc jest bezpłatna.

www.poik.piaseczno.pl