• Piknik Rodzinny- 03.06.2023r.

• Zachęcamy wszystkich do udziału w naszych atrakcjach w trakcie Pikniku Rodzinnego przy Szkole Podstawowej w Uwielinach.

Nie może Was zabraknąć! :)

• Moja Mama Czarodziejka

• Serdecznie gratulujemy zwycięzcy konkursu fotograficznego „Moja Mama Czarodziejka” .

Mama i kompan do zabawy to najlepsza konfiguracja💕

• Akademia Czujnego Rodzica

• Szanowni Państwo,

w imieniu Pani Ewy Lubianiec - Członka Zarządu Powiatu Piaseczyńskiego zapraszam na kolejne spotkanie Akademii Czujnego Rodzica poświęcone emocjom, stresowi i sytuacjom kryzysowym, natomiast skierowane szczególnie do rodziców i opiekunów dzieci z niepełnosprawnościami.

CYKL WYKŁADOWO-WARSZTATOWY:Jak wzmocnić swój układ nerwowy wykorzystując różne techniki pracy z ciałem i emocjami. Wykład adresowany do rodziców i opiekunów dzieci z niepełnosprawnościami.

Wykład we wtorek 30 maja 2023 r. godz. 18:00 (1,5h)WAŻNE! MIEJSCE: CENTRUM EDUKACYJNO-MULTIMEDIALNE UL. JANA PAWŁA II 55 W PIASECZNIE - sala konferencyjna.

Warsztaty: 13 i 15 czerwca 2023 r. o godz. 18.00. Na warsztaty obowiązują zapisy, liczba miejsc ograniczona. Chętnych prosimy o zgłaszanie się mailowo na wzs@piaseczno.pl. W mailu proszę wskazać preferowany termin i telefon kontaktowy.

Więcej informacji:AKADEMIA CZUJNEGO RODZICA PIASECZNO.PL

Sylwia Wolny

Naczelnik Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych

• Powodzenia ! :)

• Nowa galeria Powodzenia ! :) została dodana do albumu fotograficznego

Ósmoklasiści, jesteście dzielni, wspaniali, mądrzy i wartościowi! Życzymy Wam powodzenia i wiary we własne możliwości! 🍀🍀🍀

• Erasmus+ mobilność nauczycieli - Malta 2023r.

• Nowa galeria Erasmus+ mobilność nauczycieli - Malta 2023r. została dodana do albumu fotograficznego

W ramach realizowanego projektu Erasmus+ kolejna grupa nauczycieli, Panie Katarzyna Perzyk , Elwira Sztorc i Katarzyna Wyrzykowska w dniach 08.05- 19.05 odbyły swoją zagraniczną mobilność, której celem była Malta. Panie oprócz intensywnej nauki języka angielskiego w AM LANGUAGE zwiedzały i odkrywały wspaniałe uroki wyspy.

• Pokaz historyczny

• Uczeń klasy 8c Janek Postek na godzinie wychowawczej opowiedział o II wojnie światowej oraz o wyposażeniu polskich żołnierzy. Janek jest od 10 lat rekonstruktorem historycznym.

• Egzamin ósmolkasisty

• Uprzejmie przypominamy, że w dniach egzaminu ósmoklasistów, tj. 23, 24 i 25 maja (wtorek, środa, czwartek) nie odbywają się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, w ramach tzw. dni dyrektorskich. Zapewniamy zajęcia opiekuńcze dla dzieci ich potrzebujących, w normalnych godzinach pracy świetlicy.

• Zielona Szkoła klas 6a i 8c.

• Pierwszy dzień to pokonywanie lęku wysokości w parku linowym w Spychowie. Relaks i podziwanie piękna przyrody to spływ łodziami rzeką Krutynią. Dzień drugi to rejs statkiem Tałty po jeziorze Śniardwy. Najciekawszym punktem tego dnia to gra terenowa - Alarm w Twierdzy Boyen. Rekord Polski (40 min) należy do Nas! Wilczy Szaniec - zwiedzanie i poznanie historii bunkrów Hitlera. Wieczorny relaks klasy 8c przy grillu zintegrował grupę. Trzeci dzień to Muzeum Sprzętu Wojskowego - zwiedzanie i przejażdżka transportem opancerzonym. Park dzikich zwierząt w Kadzidłowie. Piękna pogoda, słońce pozwala podziwiać kolejne urokliwe miejsca zgodnie z planem wycieczki.

• Rozmowy o ekologii

• W piątek odbyła się w naszej Szkole kolejna debata z udziałem Uczniów , Wychowawców i zaproszonych Gości. Tym razem uczestniczyli w niej Uczniowie klas 4. i 5, którzy zajęli się tematem ekologii w trzech obszarach : wody, segregacji śmieci i zmian klimatycznych. Uczniowie przygotowali plakaty oraz wykazali się wiedzą ekologiczną, wzbogaconą o wypowiedzi zaproszonych Gości, a byli nimi : Wójt gminy Prażmów-p. Jan Adam Dąbek oraz eksperci zajmujący się ekologią, w tym ochroną drzew przed wycinką- p. Anna Kolińska, p. Dorota Chmielewska, p. Agnieszka Gutkowska oraz p. Piotr Dmowski. Wszyscy uczestnicy debaty uznali, że ochrona Ziemi jest naszym wspólnym priorytetem i nakazem czasu, w którym przyszło nam żyć. Owocem debaty jest indywidualna deklaracja JA dla ZIEMI, którą wypełnili wszyscy uczestnicy debaty jako odpowiedź na słowa Anthonego de Mello, cyt. „ Nie proś świata, aby się zmienił, to TY zmień się dla świata”.

• Rekord wszechczasów pobity!!!

Rewelacyjny czas ukończenia gry ,,Alarm w Twierdzy Boyen" należy od dzisiaj do młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Uwielinach k/Piaseczna. Zwycięska drużyna strzelców z kl. 8c to: Janek, Julian, Henryk, Olaf, Radek, Olaf, Dominik, Filip, Janek. Brawo..... Wcześniejszy rekord należał do młodzieży z Technikum Mechanicznego w Białymstoku. Gratulujemy pozostałym uczestnikom gry z kl. 8c i kl. 6 a.

Dumna wychowawczyni z chłopaków.