• Sleeveface ;)

• Wyniki konkursu fotograficznego „Sleeveface – z książką ci do twarzy”

Mamy przyjemność ogłosić, że Jury konkursu fotograficznego „Sleeveface – z książką ci do twarzy” przyznało następujące nagrody:

1.       MIEJSCE: Jan Wilamowski 4c

2.       MIEJSCE: Jakub Iwanowski 4a

WYRÓŻNIENIA: Tomek Traczyk 4a, Karol Traczyk 4b, Weronika Bernaciak 5cs

Rozdanie nagród odbędzie się podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego.

Bardzo dziękujemy i gratulujemy wszystkim osobom, które wzięły udział w konkursie!

• Upublicznienie loginów i haseł

• W związku z upublicznieniem loginów i haseł polskich użytkowników, jednostki odpowiedzialne w Polsce za cyberbezpieczeństwo podjęły natychmiastowe działania, które mają ograniczyć negatywne skutki tej sytuacji. Została udostępniona strona, która pozwoli łatwo i szybko sprawdzić, czy wyciek obejmuje również nasze dane. Każdy może skorzystać z portalu www.bezpiecznedane.gov.pl i upewnić się, że ta sytuacja go nie dotyczy .

Dane zostały wykradzione z portali onet, wp, banków itp. Kradzież danych dotyczy kont użytkowników końcowych na ich komputerach np. domowych.

Prośba o przekazanie tej informacji pracownikom, uczniom, rodzicom.

Nie jest to naruszenie ochrony danych osobowych u Administratorów, ale u użytkowników końcowych, którzy mieli nieaktualne zabezpieczenia sprzętu.

Administratorzy nie składają zawiadomień w tej sprawie do UODO https://www.nask.pl/pl/aktualnosci/5201,Sprawdz-czy-Twoje-dane-sa-bezpieczne.html

Proces ten nadzoruje NASK.

Uprzedzam, że ze względu na duże liczbę osób sprawdzających strona może przez chwile nie działać.