• Opowiem Ci bajkę -„Stróż”

• „Czy jesteś pewien,że te wszystkie braki, które masz są dla Ciebie nieszczęściem? Czy jesteś przekonany,że to, co wydaje się Twoją najlepszą ścieżką lub największą przeszkodą, na pewno nimi są?”

Kliknij i posłuchaj

Opowiem Ci bajkę -„Stróż”

• Ankieta- przeciwdziałanie przemocy.

• Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że na terenie naszej Gminy realizowane są internetowe badania ankietowe.Pozyskane w badaniach dane będą wykorzystane do analiz i opracowań zbiorczych dotyczących sytuacji społecznej oraz będą stanowiły podstawę do opracowania skutecznych strategii mających na celu przeciwdziałanie przemocy w rodzinie i ochrony ofiar w rodzinie.

Bardzo prosimy Państwa o wypełnianie ankiety dla Rodziców:

Prosimy o wypełnianie ankiet do 11.04.2023 r.

• Wiejski Ośrodek Zdrowia- gabinet stomatologiczny.

• Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że w Wiejskim Ośrodku Zdrowia w Uwielinach znajduje się bardzo dobrze wyposażony gabinet stomatologiczny.

Są w nim, oprócz nowoczesnego sprzętu i materiałów najwyższej jakości niezbędnych do leczenia, także aparat RTG i aparat Wand, służący do bezbolesnego podawania znieczuleń.

Głównym celem powstania gabinetu, który ma podpisaną umowę z NFZ, była opieka stomatologiczna nad uwielińskimi dziećmi i młodzieżą.

W imieniu dyrekcji ośrodka zdrowia w Uwielinach, serdecznie zapraszamy Państwa do korzystania z przeglądów stomatologicznych oraz leczenia Waszych dzieci.

Gabinet przyjmuje młodzież do ukończenia 18 lat oraz maluchy od 1 roku życia.

Dyrekcja SP Uwieliny

• „Opowiem Ci bajkę”.

• Szkolne Radio Dwója razem z panią dyrektor Elżbietą Małecką rozpoczyna cykl pt. „Opowiem Ci bajkę”.

Usłyszane bajki nie tylko pobudzają wyobraźnię,ale również poprawiają koncentrację i rozwijają słownictwo. Co dwa tygodnie pani dyrektor opowie krótkie historie i jak to w bajkach bywa,zakończone morałem.

Żeby posłuchać kliknięcie w link poniżej

Linki do opowiadanych bajek dostępne będą również na stronie internetowej szkoły, w zakładce Radia Dwója

Zapraszamy :)

• Debata- walka z agrersją

• Nowa galeria Debata- walka z agrersją została dodana do albumu fotograficznego

Dziś w naszej Szkole odbyła się debata z udziałem Uczniów klas 6-8 , ich Wychowawców oraz zaproszonych ekspertów- psychotraumatologa, psychologa pracującego z ofiarami przemocy, kuratora sądowego oraz przedstawiciela Rodziców. Debata dotyczyła kwestii przemocy, ogólnej znieczulicy oraz walki z agresją w naszej Szkole. Punktem wyjścia było zabicie Eryka z Zamościa, którego pamięć młodzież uczciła minutą ciszy. W trakcie debaty głos zabierali Uczniowie oraz eksperci.Dyskutowano m.in. o tym jak nie być biernym w sytuacji świadka zdarzenia, gdzie można poszukać pomocy w sytuacji, gdy przemoc dotyka nas samych. Temat debaty będzie kontynuowany podczas lekcji wychowawczych, w czasie których, mamy nadzieję, młodzież zaproponuje konkretne działania, mające na celu walkę z przemocą w naszej Szkole. Na wyróżnienie zasługuje postawa Uczniów, którzy aktywnie uczestniczyli w dyskusji, ich zdanie świadczyło o dojrzałości, a zachowanie nie budziło najmniejszych zastrzeżeń.Możemy być dumni z postawy naszych Uczniów podczas debaty. Na koniec padł głos o kontynuację takich spotkań, gdyż młodzież potrzebuje płaszczyzny rozmowy na różne tematy. Na pewno nie będzie to ostatnia debata w naszej Szkole.

• 550 rocznica urodzin Mikołaja Kopernika

• 19 lutego przypadła 550 rocznica urodzin Mikołaja Kopernika- astronoma, matematyka, lekarza, prawnika,twórca teori heliocentrycznej. Dla upamiętnienia tego wydarzenia uczenice z klasy 6B zaprojektowany i wykonały gazetkę pokazując jego przedmioty pracy i osiągnięcia które zaburzyły ówczesy obraz świata. Jego odkrycie spowodowało rewolucje naukową zwaną przewrotem kopernikańskim.

• Radio Dwója :)

• Nowa galeria Radio Dwója :) została dodana do albumu fotograficznego

Sobotnie przedpołudnie radiowcy Radia Dwója spędzili w….radiu,ale uwaga nie szkolnym😜tylko w takim najprawdziwszym👍🎤Radiu Vox FM,Eska,Eska Rock,Super Nova,Plus…. Uczniowie zobaczyli warsztat pracy radiowców od „kuchni”, mogli porozmawiać, podpytać, podsłuchać i podpatrzeć🎤😉Serdecznie dziękujemy wszystkim,którzy sprawili, że tego dnia mogliśmy tak wiele poznać i się nauczyć.👍 Szczególnie dziękujemy Panu Przemysławowi Sasowskiemu, który w swoim wolnym czasie i z duuuużą cierpliwością odkrył przed nami tajniki pracy radiowca😉

• Dzień Liczby Pi

• Kolejny rok z rzędu uczniowie SP w Uwielinach obchodzili Dzień Liczby Pi. Klasy 4-7 wykonały okazjonalne kotyliony upamiętniające liczbę Pi. Najładniejsze prace zostały umieszczone na tablicy przy sali matematycznej. ;)

• 3 miejsce w siatkówce. 🙂

• Nowa galeria 3 miejsce w siatkówce. 🙂 została dodana do albumu fotograficznego

16.03.2023 w Mysiadle odbyły się zawody powiatowe w siatkówce chłopców klas 5-6. Po zagraniu bardzo wyrównanego turnieju , nasi chłopcy zajęli ostatecznie 3 miejsce ustępując jedynie drużynom z Nowej Iwiczna i Jozefosławia. 🏐