• Zielona Szkoła klas 6a i 8c.

• Pierwszy dzień to pokonywanie lęku wysokości w parku linowym w Spychowie. Relaks i podziwanie piękna przyrody to spływ łodziami rzeką Krutynią. Dzień drugi to rejs statkiem Tałty po jeziorze Śniardwy. Najciekawszym punktem tego dnia to gra terenowa - Alarm w Twierdzy Boyen. Rekord Polski (40 min) należy do Nas! Wilczy Szaniec - zwiedzanie i poznanie historii bunkrów Hitlera. Wieczorny relaks klasy 8c przy grillu zintegrował grupę. Trzeci dzień to Muzeum Sprzętu Wojskowego - zwiedzanie i przejażdżka transportem opancerzonym. Park dzikich zwierząt w Kadzidłowie. Piękna pogoda, słońce pozwala podziwiać kolejne urokliwe miejsca zgodnie z planem wycieczki.

• Rozmowy o ekologii

• W piątek odbyła się w naszej Szkole kolejna debata z udziałem Uczniów , Wychowawców i zaproszonych Gości. Tym razem uczestniczyli w niej Uczniowie klas 4. i 5, którzy zajęli się tematem ekologii w trzech obszarach : wody, segregacji śmieci i zmian klimatycznych. Uczniowie przygotowali plakaty oraz wykazali się wiedzą ekologiczną, wzbogaconą o wypowiedzi zaproszonych Gości, a byli nimi : Wójt gminy Prażmów-p. Jan Adam Dąbek oraz eksperci zajmujący się ekologią, w tym ochroną drzew przed wycinką- p. Anna Kolińska, p. Dorota Chmielewska, p. Agnieszka Gutkowska oraz p. Piotr Dmowski. Wszyscy uczestnicy debaty uznali, że ochrona Ziemi jest naszym wspólnym priorytetem i nakazem czasu, w którym przyszło nam żyć. Owocem debaty jest indywidualna deklaracja JA dla ZIEMI, którą wypełnili wszyscy uczestnicy debaty jako odpowiedź na słowa Anthonego de Mello, cyt. „ Nie proś świata, aby się zmienił, to TY zmień się dla świata”.

• Rekord wszechczasów pobity!!!

Rewelacyjny czas ukończenia gry ,,Alarm w Twierdzy Boyen" należy od dzisiaj do młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Uwielinach k/Piaseczna. Zwycięska drużyna strzelców z kl. 8c to: Janek, Julian, Henryk, Olaf, Radek, Olaf, Dominik, Filip, Janek. Brawo..... Wcześniejszy rekord należał do młodzieży z Technikum Mechanicznego w Białymstoku. Gratulujemy pozostałym uczestnikom gry z kl. 8c i kl. 6 a.

Dumna wychowawczyni z chłopaków.

• Finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej

• 4:18.67 tyle czasu zajęło Gabrysi Kowalik przebiegnięcie kilometra. Gabrysia zajęła 13 miejsce (z 65) w FINALE Igrzysk Młodzieży Szkolnej w biegach przełajowych w Kamionie. Serdecznie gratulujemy i Życzymy dalszych sukcesów.

• Zawody powiatowe chłopców

• NIESTETY w zawodach powiatowych przegrywamy ze szkołą z Konstancina oraz mistrzem gminy Piaseczno - SP Józefosław, zajmując miejsce niepremiowane wyjściem z grupy.

Gra na takim poziomie zaowocuje z czasem. Dlatego teraz potrzebne jest wsparcie , a następnie determinacja , aby osiągać coraz lepsze wyniki.

• I MIEJSCE!

• I MIEJSCE w piŁce nożnej zajęła nasz szkoła reprezentowana przez chłopców kl. 5-6, wygrywając wszystkie spotkania, tym samym będzie reprezentować Gminy Prażmow i Tarczyn na zawodach Powiatowych.

• 2 maja- dzień dyrektorski

• Uprzejmie przypominamy, że dzień 2 maja jest kolejnym, w tym roku szkolnym, dniem dyrektorskim. Wskutek braku zgłoszeń dzieci do objęcia ich zajęciami opiekuńczo- wychowawczymi, placówka będzie zamknięta. Nieczynne jest także przedszkole.Życzymy Państwu udanego majowego wypoczynku i do zobaczenia 4 maja.

• Erasmus+ mobilność nauczycieli :)

• Nowa galeria Erasmus+ mobilność nauczycieli :) została dodana do albumu fotograficznego

Rozpoczęliśmy mobilność w ramach Erasmus+ 🙂 Pierwsze dwie grupy Panie Anna Bugalska, Ewa Wojnowska , Agnieszka Zawadzka- Szajda oraz Panie Katarzyna Jóźwiak, Marta Łukawska i Pan Krzysztof Floras przebywają na szkoleniu językowym w Irlandii 🇮🇪 Oprócz intensywnej nauki, rozwijania umiejętności językowych nauczyciele zwiedzają piękny Dublin 🥰

• Koszulki radiowe :)