• Kodeks Młodego Ekologa

     • Nowa galeria Kodeks Młodego Ekologa została dodana do albumu fotograficznego

      Z przyjemnością informujemy, że konkurs plastyczny pt. ,,Kodeks Młodego Ekologa" dla oddziałów przedszkolnych został rozstrzygnięty.

      Oto lista zwycięzców:

      I miejsce - Zosia Francuz 0b

      II miejsce- Franio Górecki ,, Pszczółki,,

      III miejsce- Kornelia Wójciak ,, Motylki"

      Zosia Horbacz 0c

      Michał Horbacz "Motylki"

      Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział, a zwycięzcom jeszcze raz serdecznie gratulujemy.

                                                                                                                         Ewelina Głowacka i Katarzyna Wiewióra

     • "Barwy krajów anglo-, francusko- i niemieckojęzycznych"

     • Miło nam poinformować, że znamy już zwycięzców konkursu "Barwy krajów anglo-, francusko- i niemieckojęzycznych"

      1 miejsce - Nikola Górczyńska kl. 5a

      2 miejsce - Milena Mańko kl. 4b

      3 miejsce - Gabrysia Wójciak kl. 5b

      Z kolei najszybszym uczestnikiem językowego Escape Room okazał się Kuba Bucholc z kl. 6a

      Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zapraszamy  wszystkim do zabawy w przyszłym roku.

     • Niespodzianka ;)

     • Kochani!

      Pomalutku wznawiamy zajęcia stacjonarne. Pierwsi uczniowie już w poniedziałek będą mogli podziwiać niespodziankę, która dzięki zaangażowaniu Mam (imiona i nazwiska pozostają anonimowe na ich prośbę), pojawiła się w jednym ze szkolnych pomieszczeń.

      Cieszymy się na spotkanie z Wami!

     • Rekrutacja uzupełniająca

     • Szanowni Państwo!

      Prosimy o potwierdzenie woli przez oboje rodziców kandydatów zakwalifikowanych (na druku zamieszczonym w zakładce rekrutacja 2021 oraz przy wejściu A do szkoły) w terminie 23-28 kwietnia br. na adres mailowy rekrutacja@zsuwieliny.pl lub do skrzynki wystawionej od pn. do pt. w godz.

      7.00 -16.00 przy wejściu do budynku A (od ul. Szkolnej).

      Niezłożenie potwierdzenia woli w tym terminie jest równoznaczne z rezygnacją.

      Ogłoszenie listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych:

      czwartek 29 kwietnia br., do godz. 13.00

       

       

      Pytania prosimy kierować na adres rekrutacja@zsuwieliny.pl lub w godz. 8.00- 16.00  pod numer tel. 22 727 60 97.

     • Konkurs Recytatorski Warszawska Syrenka

     • Jest nam niezmiernie miło poinformować o sukcesach naszych uczennic w Konkursie Recytatorskim Warszawska Syrenka (etap gminny):

      w kategorii klas 0-3: 

       II MIEJSCE - Barbara Walter kl.3b

      w kategorii klas 4-6 wyróżnienia:

      Iga Sztorc kl. 4b

       Zofia Wilamowska kl. 5b.

     • Szkoła sportowych talentów edycja XXIII

     • Nowa galeria Szkoła sportowych talentów XXIII edycja została dodana do albumu fotograficznego

      Szkoła sportowych talentów XXIII edycja

      W okresie od 8 października 2020 r. do 15 marca 2021 r. nasza szkoła uczestniczyła w Ogólnopolskim Konkursie „Szkoła Sportowych Talentów XXIII edycja”. Za wykonanie poniżej wymienionych zadań zdobyliśmy maksymalną ilość punktów uzyskując certyfikat „Szkoła Sportowych Talentów”. Gratuluję uczniom, którzy brali udział w konkursie. Były to klasy: 4cs, dziewczynki klas: 5a, 5b, 6b, 6c, 7a, 7b oraz 7c.

      Poniżej przedstawiam realizację poszczególnych zadań:

      Zadanie 1

      Szkoły Sportowych Talentów XXIII dotyczyło nakręcenia krótkiego filmu na temat zachowań fair play w sporcie. W zadaniu tym brały udział dziewczynki klas 5-7 oraz klasa sportowa 4cs Szkoły Podstawowej w Uwielinach. Filmiki powstały w domu oraz na podwórku uczniów. Zachowania „fair play” w sporcie są wpajane uczniom przez nauczycieli na zajęciach w–f. Podczas każdej gry zespołowej czy też indywidualnej przypominamy o przestrzeganiu przepisów gry, szacunku do przeciwnika oraz sędziego. 

      Zadanie 2

      Kolejne zadanie konkursu Szkoła Sportowych Talentów XXIII zrealizowaliśmy podczas lekcji wychowania fizycznego online w klasie 1c oraz jako zadanie domowe dla klas 4-7. Na lekcji online w klasie 1c przedstawiłam (Agata Żondełek, nauczycielka w-f) piramidę zdrowego żywienia. Poinformowałam o produktach, po które warto jest sięgać jak najczęściej, ale również te, których powinniśmy unikać bądź korzystać z nich jak najrzadziej. Podałam, że każdy posiłek powinien zawierać: białko, węglowodany oraz tłuszcze w odpowiedniej proporcji. Pokazałam jakie produkty można zamienić na zdrowsze, np. biały cukier na ksylitol czy erytrol. Mąkę pszenną na mąkę pełnoziarnistą, itp. Uczniowie pokazali również swoje produkty, których używają do przygotowania posiłku. Opowiedziałam również jak dbać o swoją kondycję fizyczną. Odpowiednio dobrana dieta pozytywnie wpływa na organizm podczas wysiłku fizycznego. Poprawia kondycję fizyczną, wysmukla sylwetkę, jak też zapobiega wielu chorobom cywilizacyjnym. Nie zapominajmy o regeneracji organizmu, jakim jest sen. Co do klas 4-7 zadaniem dla nich było zrobić zdjęcie „zdrowego talerza”. Mieli sami przygotować zdrowy posiłek. 

      Zadanie 3

      Klasy 4-7 przygotowały plakat oraz hasła promujące uczestnictwo w zajęciach wychowania fizycznego w szkole. Plakaty te pokazują jak ważną rolę pełnią lekcje wychowania fizycznego w naszym życiu. Jak dobrze wpływają na nasze zdrowie, kondycję, koordynację, samopoczucie. Częściej się uśmiechamy, jesteśmy sprawni bardziej ruchowo. Co ważne sukcesy wielkich sportowców zaczęły się na lekcjach w-f.

       

      Gratuluję Agata Żondełek

     • Wielkanocna pisanka

     • Nowa galeria Wielkanocna pisanka została dodana do albumu fotograficznego

      Z przyjemnością informujemy, że konkurs plastyczny pt. „Pisanka Wielkanocna ” został rozstrzygnięty! Otrzymaliśmy 16 prac konkursowych. Wszystkie można obejrzeć w galerii poniżej. Celem konkursu było pobudzenie kreatywności a przy tym wprowadzenie uczestników w atmosferę zbliżających się świąt Wielkanocnych. Z przyjemnością oglądaliśmy kreatywne pomysły młodych uczestników. Mamy nadzieję, że dzieci dalej będą rozwijać plastyczną twórczość. Takiej kreatywności możemy im tylko pozazdrościć! Po długich i spornych naradach jury konkursowe wybrało I i II zwycięskie prace. Pozostali nie mniej zasługują na podium dlatego otrzymują wyróżnienie za udział w konkursie.

      Oto lista zwycięzców, wraz z nagrodzonymi pracami:

      I MIEJSCE MIKOŁAJ PORAZIŃSKI 2C

      II MIEJSCE PAULINKA JAKUBASZEK 3B

      WYRÓŻNIENIA : Helenka Radziejewska Maja Pruszewska Weronika Bernaciak Wiktoria Znyk Wojtek Francuz Radek Pietrzyk Gabrysia Kuligowska Oliwia Radka Rozalia Górecka Ola Tarnowska Małgosia Wójciak Marika Kwiatkowska Jaś Odolski Oliwka Odolska

      Po odbiór nagród i upominków zapraszamy po wiosennej przerwie świątecznej 😉

      Pozdrawiamy serdecznie,

      opiekunowie Małego Samorządu Uczniowskiego.

     • Rekrutacja 2021r.

     • Szanowni Państwo, przypominamy, że dzisiaj upływa termin składania potwierdzenia woli przez rodziców dzieci zakwalifikowanych w rekrutacji. Brak potwierdzenia jest jednoznaczny z rezygnacją z miejsca.

     • Zachęcamy do udziału w niebieskim dniu.

     • Osoby w spektrum autyzmu należą do grup najbardziej narażonych na dyskryminację, przemoc i wykluczenie. Autyzm jest całościowym zaburzeniem rozwoju dziecka o podłożu neurologicznym, który dotyczy tysięcy dzieci w całej Polsce.

      Osoby z autyzmem mają problemy z mówieniem, postrzeganiem świata, rozumieniem relacji społecznych. Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) autyzm występuje u 1 na 100 dzieci, co oznacza, że w Polsce żyje ich około 400 tysięcy. Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ, ma na celu propagowanie wiedzy na temat tego zjawiska. W ramach obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu realizowane są liczne inicjatywy na rzecz przeciwdziałania dyskryminacji osób ze spektrum autyzmu i ich rodzin.

      Zachęcamy uczniów, rodziców, nauczycieli do udziału w niebieskim dniu i pokazania swojego wsparcia dla osób ze spektrum. Ponieważ szkoła prowadzi zajęcia zdalne do 31 marca, dzień ten może być dniem niebieskim dla autyzmu. Aby włączyć się w akcję wystarczy 31 marca ubrać się na niebiesko, możecie też zrobić zdjęcie i przesłać na adres zsu-bruzda@wp.pl. Może to również być kompozycja, niebieskie dłonie lub własna inicjatywa- ważne, żeby było niebieskie. Zespół pomocy psychologiczno - pedagogicznej

     • III miejsce w XX edycji konkursu POZNAJEMY PARKI KRAJOBRAZOWE POLSKI.

     • Uczniowie naszej szkoły:

      Karolina Dębecka kl. 7a

      Bartłomiej Osełka kl. 8a

      Michał Antosiewicz kl. 8a

      Jako drużyna szkolna zajęli III miejsce w etapie parkowym XX edycji konkursu POZNAJEMY PARKI KRAJOBRAZOWE POLSKI organizowanym przez Porozumienie Parków Krajobrazowych Polski. Otrzymają nagrody i dyplomy od organizatora konkursu.

       

      GRATULUJEMY!

     • REKRUTACJA 2021r.

     • Szanowni Państwo!

      Prosimy o potwierdzenie woli przez oboje rodziców kandydatów zakwalifikowanych (na druku zamieszczonym w zakładce rekrutacja 2021 oraz przy wejściu A do szkoły) w terminie 26-31 marca br. na skrzynkę mailową rekrutacja@zsuwieliny.pl lub do skrzynki wystawionej od pn. do pt. w godz. 7.20 -14.00 przy wejściu do budynku A (od ul. Szkolnej).

      Niezłożenie potwierdzenia woli w tym terminie jest równoznaczne z rezygnacją. Ogłoszenie listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych: poniedziałek 1 kwietnia br., do godz. 13.00

      Pytania prosimy kierować na adres rekrutacja@zsuwieliny.pl lub w godz. 8.00- 14.00 pod numer tel. 503 369 112.

      Jeżeli będą wolne miejsca, rekrutacja uzupełniająca odbędzie się w dniach 12-16 kwietnia br.

     • „Piękno rodzi się w sercu, odbija w oczach i żyje w uczynkach”- prosimy aby nasze serce zawsze było pełne.

     • Dobry pomysł to klucz do sukcesu, a gdy do dobrego pomysłu dołożymy ludzi chętnych do realizacji-sukces gwarantowany.

      Dzięki zaangażowaniu Dyrekcji naszej szkoły, Dyrektora CUW, Rady Rodziców, Szkolnego Zespołu ds. Promocji oraz wsparciu finansowemu Urzędu Gminy Prażmów, a także Zakładu Kamieniarskiego Szołtun, przed naszą szkołą pojawiło się serce na nakrętki, które w obecnej chwili wypełniać się będzie dla Grzesia, a później będzie wspierało innych potrzebujących.

      Serduszko znajduje się przed głównym wejściem do budynku A, można napełniać je nakrętkami w godzinach pracy szkoły.

      Bardzo dziękujemy za wsparcie i zaangażowanie!

      „Piękno rodzi się w sercu, odbija w oczach i żyje w uczynkach”- prosimy aby nasze serce zawsze było pełne.

     • Drodzy Rodzice!

     •  

      Ponieważ jest to dla nas wszystkich trudny czas, pełen niepokoju i troski o zdrowie najbliższych, proponujemy Państwu wsparcie w takiej formie jaka obecnie jest tylko możliwa. Jeżeli potrzebujecie Państwo kontaktu z nami, w sprawach dla Was ważnych, dotyczących Waszego dziecka możemy to zrealizować poprzez korespondencję mailową, librus, teams.

      Proszę do nas pisać!
      Postaramy się odpowiedzieć na Państwa pytania.

      pedagog – Anna Radońska

      klasy 1-8

       

      psycholog – Barbara Bruzda

      klasy 4-8, grupy przedszkolne

       

      psycholog – Agnieszka Szajda – Zawadzka

      zerówki, klasy 1-3

      terapeuta pedagogiczny – Magdalena Domańska

      klasy 1-8

       

      terapeuta pedagogiczny – Izabela Ratajczyk

      klasy 4-5

       

      terapeuta pedagogiczny – Elwira Sztorc

      klasy 1-4

       

      logopeda - Marta Bucholc

      klasy 1-7

       

      logopeda – Anna Szulc

      (grupy przedszkolne)

       

      Nauczyciele wspomagający:

       

      Iwona Radziejewska

      Małgorzata Kucharczyk -Odolska

      Katarzyna Wyrzykowska

      Anna Radońska

       

      Zespół pomocy psychologiczno - pedagogicznej

     • SEKRETARIAT SZKOŁY

     • Szanowni Państwo, z dniem 25 marca do 9 kwietnia sekretariat Szkoły przechodzi na tryb pracy zdalnej. Prosimy o kontakt w formie telefonicznej i e-mail. 

      Telefon: 503 369 112

      E-mail: sekretariat@zsuwieliny.pl

      E- mail: zsu-juszczyk@wp.pl