• Zmiany dotyczące skróconych lekcji 22-23 czerwca

• Szanowni Państwo,

Drodzy Uczniowie,

ze względu na bardzo wysokie temperatury, w dniach 22-23 czerwca b.r. zajęcia lekcyjne zostają skrócone z 45 minut do 30 minut, z zachowaniem grafiku zgodnego z tygodniowym rozkładem zajęć.

W związku ze skróceniem lekcji, nastąpi zmiana w rozkładzie jazdy autobusów szkolnych.

Rozkład zajęć ( wersja skrócona)

1. 8:00-8:30

2. 8:35-9:05

3. 9:15-9:45

4. 9:50-10:20

5. 10:40-11:10

6. 11:25-11:55

7. 12:10-12:40

8. 12:50-13:20

GIMBUS:

Na godzinę 8 bez zmian.

Na 4 godzinę lekcyjną autobus wyjeżdża spod szkoły o godzinie 9.00.

ODWOZY:

• Projekt ,, Z kulturą mi do twarzy"

• Nasza Szkoła w tym roku szkolnym wzięła udział w projekcie „Z kulturą mi do twarzy”, którego celem było wprowadzanie uczniów w świat wartości, współpracy, patriotyzmu i szacunku dla tradycji, wskazywanie wzorców postępowania i budowanie relacji społecznych, sprzyjających bezpiecznemu rozwojowi ucznia.

Mimo trudnego czasu pandemii, udało się nam zrealizować wymagane zadania, głównie podczas zajęć świetlicowych.

W ramach modułu I, dzieci miały okazję poznać różne instrumenty, posłuchać ich brzmienia i poznać ich historię. Brały udział w wyjściu on-line do filharmonii, w ramach swoich grup uczyły się kolęd i pastorałek. Wielką atrakcją była nauka układów tanecznych np. swing w uliczce, tańce ludowe, taniec angielski XVI w. Chętnie angażowały się w prace plastyczne prezentujące przyrodę i spełniali się jako architekci, budując wspaniałe konstrukcje z kubeczków plastikowych.

Nauczyciele dołożyli wszelkich starań, by dzieci poznały historię teatru a także, by mogły wykonać własne pacynki. W ramach II modułu przeprowadzone zostały warsztaty ludowe, dzieci wykonywały pisanki (częściowo w domu i przesyłały zdjęcia), robiły palmy wielkanocne, stroiki. Angażowały się w obchody świąt państwowych, robiły zdjęcia z flagami, przeprowadzane były rozmowy z okazji dnia zadumy i wspomnień o bliskich, o żołnierzach - zasady zachowania na cmentarzu.

W ramach modułu III, dzieci przygotowywały kodeks zachowania w rożnych miejscach w szkole i poza nią. Z okazji tygodnia uprzejmości przeprowadzone zostały rozmowy dotyczące właściwego zachowania względem innych osób, tolerancji, dostrzegania i uważności na inne osoby. Wykonane zostały prace plastyczne, rozmowy kierowane i filmy edukacyjne. W ramach akcji zaświeć na niebiesko, dzieci robiły zdjęcia w niebieskich strojach, prowadzone były rozmowy na temat potrzeb dzieci ze spektrum autyzmu. Przygotowane zostały również Szlachetne paczki dla osób najbardziej potrzebujących. Część zajęć poświęcona została zasadom dobrego zachowania przy stole, dzieci oglądały filmy edukacyjne, same nakrywały do stołu, uczyły się kulturalnego zachowania przy stole.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym Nauczycielom w kształtowanie postaw naszych dzieci.

Koordynator projektu

Barbara Bruzda

• Dyżur wakacyjny w przedszkolu

• Uprzejmie informujemy, że jutro upływa termin płatności za obiady dla osób zakwalifikowanych na dyżur wakacyjny w przedszkolu. Brak wpłaty jest równoznaczny z rezygnacją z miejsca.

• Klasa sportowa rok 2021/2022

• W dniu 8 VI odbyły się próby sprawności fizycznej kandydatów do klasy sportowej na rok 2021/2022.Do próby przystąpiło 33 kandydatów, wszyscy uzyskali pozytywny wynik.Lista zakwalifikowanych do klasy zostanie opublikowana 10 VI o godz. 13.00.

• 1.06 Dzień Dziecka

• Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie we wtorek - 1 czerwca - nastąpi zmiana organizacji planu.

O szczegółach poinformują Was Wychowawcy klas.

Zmiana dotyczy również odjeżdżających gimbusów.

Klasy I-III autobus odjeżdża spod szkoły o godz. 11.30

Klasy IV-VIII i zerówki autobus odjeżdża spod szkoły o godz. 12.30

Ze względów epidemiologicznych zachęcamy do korzystania z własnego transportu.

• Sukces w Pamiątce

• Tegoroczny XIII już Festiwal  Patriotyczny w Pamiątce przebiegał pod hasłami Liczyć jak na Zawiszę oraz Polska Rycerska. Jak ulał pasują te hasła do naszej uczniowskiej braci. Dzielnie stanęli    w bojowe szranki i z tarczą wrócili z tych trudnych konkursów o zasięgu wojewódzkim . Nie szczędzili sił i duzi i mali. Pędzlem i piórem po mistrzowsku władali.

W konkursie plastycznym przedszkolaki:

I miejsce       Alicja Łozińska

II miejsce     Natalia Niewiadomska

Wyróżnienie      Filip Flomander

Wyróżnienie      Gabriela Znyk

Klasy IV-VI

I miejsce       Luiza Osełka

Klasy VII-VIII

III miejsce    Dominika Pruszczyk

W konkursie literackim:

Proza klasy IV-VI

II miejsce       Jan Stolarski

Liryka klasy VII-VIII

III miejsce       Alicja Stankiewicz

Dumni bakałarze wypiszą na świadectwach i ogłoszą wszem i wobec, iż powyżsi Uczniowie

sławę przynoszą swojej Szkole Podstawowej w Uwielinach.

• Awaria telefonu

• Informujemy, iż z przyczyn niezależnych od nas, nie działają telefony stacjonarne. Postaramy się aby usterka została szybko naprawiona.

• Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

•     z ogromnym żalem zawiadamiam o stracie, jaką poniosła nasza szkolna  społeczność. Wczoraj doszło do tragicznego wypadku, w którym zginęła uczennica klasy 1A naszej Szkoły- Ania Dominik.

Pogrążonym w bólu Bliskim Ani, składam w imieniu swoim oraz wszystkich Pracowników SP w Uwielinach  najszczersze wyrazy współczucia.

Zdajemy sobie sprawę , że taka informacja rodzi trudne uczucia  u nas wszystkich.  Każdy Uczeń , a także Państwo, może skorzystać z pomocy specjalistów – psychologa, pedagoga , po zgłoszeniu takiej potrzeby Wychowawcy klasy lub dzwoniąc do sekretariatu szkoły-tel.( 22) 727-60-97) .

Jesteśmy bardzo poruszeni tym smutnym wydarzeniem. Dołożymy wszelkich starań, aby przejść ten czas najlepiej jak to możliwe.

Z poważaniem.

Elżbieta Małecka