• Kodeks Młodego Ekologa

• Nowa galeria Kodeks Młodego Ekologa została dodana do albumu fotograficznego

Z przyjemnością informujemy, że konkurs plastyczny pt. ,,Kodeks Młodego Ekologa" dla oddziałów przedszkolnych został rozstrzygnięty.

Oto lista zwycięzców:

I miejsce - Zosia Francuz 0b

II miejsce- Franio Górecki ,, Pszczółki,,

III miejsce- Kornelia Wójciak ,, Motylki"

Zosia Horbacz 0c

Michał Horbacz "Motylki"

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział, a zwycięzcom jeszcze raz serdecznie gratulujemy.

Ewelina Głowacka i Katarzyna Wiewióra

• "Barwy krajów anglo-, francusko- i niemieckojęzycznych"

• Miło nam poinformować, że znamy już zwycięzców konkursu "Barwy krajów anglo-, francusko- i niemieckojęzycznych"

1 miejsce - Nikola Górczyńska kl. 5a

2 miejsce - Milena Mańko kl. 4b

3 miejsce - Gabrysia Wójciak kl. 5b

Z kolei najszybszym uczestnikiem językowego Escape Room okazał się Kuba Bucholc z kl. 6a

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zapraszamy  wszystkim do zabawy w przyszłym roku.

• Niespodzianka ;)

• Kochani!

Pomalutku wznawiamy zajęcia stacjonarne. Pierwsi uczniowie już w poniedziałek będą mogli podziwiać niespodziankę, która dzięki zaangażowaniu Mam (imiona i nazwiska pozostają anonimowe na ich prośbę), pojawiła się w jednym ze szkolnych pomieszczeń.

Cieszymy się na spotkanie z Wami!

• Rekrutacja uzupełniająca

• Szanowni Państwo!

Prosimy o potwierdzenie woli przez oboje rodziców kandydatów zakwalifikowanych (na druku zamieszczonym w zakładce rekrutacja 2021 oraz przy wejściu A do szkoły) w terminie 23-28 kwietnia br. na adres mailowy rekrutacja@zsuwieliny.pl lub do skrzynki wystawionej od pn. do pt. w godz.

7.00 -16.00 przy wejściu do budynku A (od ul. Szkolnej).

Niezłożenie potwierdzenia woli w tym terminie jest równoznaczne z rezygnacją.

Ogłoszenie listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych:

czwartek 29 kwietnia br., do godz. 13.00

Pytania prosimy kierować na adres rekrutacja@zsuwieliny.pl lub w godz. 8.00- 16.00  pod numer tel. 22 727 60 97.

• Konkurs Recytatorski Warszawska Syrenka

• Jest nam niezmiernie miło poinformować o sukcesach naszych uczennic w Konkursie Recytatorskim Warszawska Syrenka (etap gminny):

w kategorii klas 0-3:

II MIEJSCE - Barbara Walter kl.3b

w kategorii klas 4-6 wyróżnienia:

Iga Sztorc kl. 4b

Zofia Wilamowska kl. 5b.

• Szkoła sportowych talentów edycja XXIII

• Nowa galeria Szkoła sportowych talentów XXIII edycja została dodana do albumu fotograficznego

Szkoła sportowych talentów XXIII edycja

W okresie od 8 października 2020 r. do 15 marca 2021 r. nasza szkoła uczestniczyła w Ogólnopolskim Konkursie „Szkoła Sportowych Talentów XXIII edycja”. Za wykonanie poniżej wymienionych zadań zdobyliśmy maksymalną ilość punktów uzyskując certyfikat „Szkoła Sportowych Talentów”. Gratuluję uczniom, którzy brali udział w konkursie. Były to klasy: 4cs, dziewczynki klas: 5a, 5b, 6b, 6c, 7a, 7b oraz 7c.

Poniżej przedstawiam realizację poszczególnych zadań:

Zadanie 1

Szkoły Sportowych Talentów XXIII dotyczyło nakręcenia krótkiego filmu na temat zachowań fair play w sporcie. W zadaniu tym brały udział dziewczynki klas 5-7 oraz klasa sportowa 4cs Szkoły Podstawowej w Uwielinach. Filmiki powstały w domu oraz na podwórku uczniów. Zachowania „fair play” w sporcie są wpajane uczniom przez nauczycieli na zajęciach w–f. Podczas każdej gry zespołowej czy też indywidualnej przypominamy o przestrzeganiu przepisów gry, szacunku do przeciwnika oraz sędziego.

Zadanie 2

Kolejne zadanie konkursu Szkoła Sportowych Talentów XXIII zrealizowaliśmy podczas lekcji wychowania fizycznego online w klasie 1c oraz jako zadanie domowe dla klas 4-7. Na lekcji online w klasie 1c przedstawiłam (Agata Żondełek, nauczycielka w-f) piramidę zdrowego żywienia. Poinformowałam o produktach, po które warto jest sięgać jak najczęściej, ale również te, których powinniśmy unikać bądź korzystać z nich jak najrzadziej. Podałam, że każdy posiłek powinien zawierać: białko, węglowodany oraz tłuszcze w odpowiedniej proporcji. Pokazałam jakie produkty można zamienić na zdrowsze, np. biały cukier na ksylitol czy erytrol. Mąkę pszenną na mąkę pełnoziarnistą, itp. Uczniowie pokazali również swoje produkty, których używają do przygotowania posiłku. Opowiedziałam również jak dbać o swoją kondycję fizyczną. Odpowiednio dobrana dieta pozytywnie wpływa na organizm podczas wysiłku fizycznego. Poprawia kondycję fizyczną, wysmukla sylwetkę, jak też zapobiega wielu chorobom cywilizacyjnym. Nie zapominajmy o regeneracji organizmu, jakim jest sen. Co do klas 4-7 zadaniem dla nich było zrobić zdjęcie „zdrowego talerza”. Mieli sami przygotować zdrowy posiłek.

Zadanie 3

Klasy 4-7 przygotowały plakat oraz hasła promujące uczestnictwo w zajęciach wychowania fizycznego w szkole. Plakaty te pokazują jak ważną rolę pełnią lekcje wychowania fizycznego w naszym życiu. Jak dobrze wpływają na nasze zdrowie, kondycję, koordynację, samopoczucie. Częściej się uśmiechamy, jesteśmy sprawni bardziej ruchowo. Co ważne sukcesy wielkich sportowców zaczęły się na lekcjach w-f.

Gratuluję Agata Żondełek